Su arıtma cihazları genel

En İyi Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazı

Modern dünyanın getirmiş olduğu kentleşme, yanında birçok farklı sorun getirmiştir. Bu sorunların en başında temiz suya ulaşımın artık eskisi kadar kolay olmamasıdır. Kişiler bu sorunlardan kurtulmak için pek çok yönteme başvurmuştur. Bu yöntemlerin en ekonomik ve sağlıklı olanı şüphesiz ev tipi reverse osmosis sitemiyle çalışan bu arıtma cihazlarıdır.

Piyasada birçok farklı reverse osmosis su arıtma cihazı markası vardır. Fakat bunların hangisinin en iyisi olduğu hakkındaki tartışmalar hala sürüp gitmektedir. Bu sorunun çözümü için tek bir cevap yoktur. Kişilerin ekonomik gücü, aile bireyi sayısı ve günlük suyun tüketim miktarına göre bu soruna verilebilecek cevaplar şekillenmektedir. Bu sorunun çözümü için genel etmenler şöyledir:

  • Eğer şebeke suyunuzun basıncı düşük ise pompalı bir su arıtma cihazı almanız gerekmektedir.
  • Tezgahınızın altında yeteri kadar yeriniz yoksa veya tezgahınız üzerinde bir tadilat işlemi olmamasını istiyorsanız tezgah üstü su arıtma cihazları sizin işinizi görecektir.
  • Tezgah üzerinde yeteri kadar yeriniz yoksa ve ergonomik kaygılar taşıyorsanız tezgah altı su arıtma cihazları sizin işinizi görecektir.
  • Ailenizdeki birey sayısı fazla (5 veya üzeri) su arıtma cihazınızın tank kapasitesi 12 litre(3.2 galon) veya üzerinde olmalıdır. Fakat aile birey sayınız az ise veya günlük su tüketiminiz az ise daha düşük kapasiteli bir tank tercih etmeniz gerekmektedir. Fakat su arıtma cihazlarınızdan elde ettiğiniz suları yemek yapma veya çay demlemede kullanacaksanız bunuda günlük su tüketiminiz olarak değerlendirmeniz lazımdır.
  • Alacağınız su arıtma cihazınızın markasından ziyade kullanmış olduğu filtrelerinin markası önemlidir. Su arıtma cihazınızın markası çok tanınmış olabilir fakat çin malı kalitesiz filtre kullanılan bir cihazın sağlığınıza verebileceği zararı düşünmeniz gerekmektedir. Ayrıca şunuda unutmamak gerekmektedir ki çin malı filtreler 6 aylık bir ömre sahip iken omnipure markası gibi USA üretimi bir filtrenin ortalama ömrü bir veya iki yıla kadar çıkmaktadır.

Su arıtma cihazınızı alırken belkide en çok dikkat etmeniz gereken şey cihazınızın markası değil, kullandığı filtrelerin markasıdır.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

 

Yorum yap