Su Arıtma Cihazlarımız

Delicate Su Arıtma Cihazı

delicate-su-aritma-cihazi-satis

Delicate su arıtma cihazı Reverse Osmosis yani ters osmos çalışma prensibine sahip bir su arıtma cihazıdır. Ters osmos sistemi temelinde membran filtre sistemine sahip bir su arıtma yöntemidir. Aslında bu sistem doğal su arıtım döngüsünün teknolojik bir taklididir. İsterseniz ilk önce Delicate su arıtma cihazlarının çalışma sistemine bir göz atalım.

Delicate Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Delicate su arıtma cihazı çalışma prensibi ile ilgili bilgi vermeden önce arıtma cihazları ile ilgili yanlış bir bilgiyi düzeltmemiz gerekiyor. Aslında bu yanlış bilgi pazarlama taktiklerinden kaynaklanıyor.

Piyasada kullandığı filtre sayısına göre birçok farklı arıtma cihazı mevcuttur. Bu filtre sayıları 4-5-6 veya daha fazla olabilir. Fakat bu konuda genel bir yanılgı olduğu ortadadır. Bir su arıtma cihazını kaliteli kılan onun filtre sayısı değildir. Yani arıtma cihazlarının filtre sayıları arttıkça suyu daha iyi arıtır diye bir şey söz konusu değildir. Hatta bazı durumlarda bunun tersi bile söz konusudur. Arıtma cihazında sağlık açısından önemli olan tek şey kullanılan filtrelerin kalitesidir.

Delicate su arıtma cihazı 4 sistemli bir filtreleme aşamasına sahiptir. Bu filtreler sırasıyla: Sediment, ST-CTO Karbon, ST-33 Karbon ve Membran filtredir. Şimdi bu filtrelerin çalışma tarzlarına bakalım.

Delicate Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nelerdir?

delicate-su-aritma-cihazi-filtreleri

Delicate Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Delicate su arıtma cihazı filtreleri ve bu filtrelerin işleyiş özellikleri şöyledir:

 1. Sediment Filtre: Su arıtma cihazının şebeke suyu ile ilk buluşma noktası sediment filtredir. Bu filtre belli bir basınç altında preslenmiş doğal kağıttan elde edilir. İçerisinde sağlığa zarar verecek hiçbir kimyasal içerik barındırmaz. Bu filtre şebeke suyunun iletim hatları nedeniyle maruz kaldığı kirlenmeleri temizler. Bu kirlenmeler genellikle tortu, pas, kum ve hatta çamur gibi suda çözünmüş unsurlardır.
 2. ST-CTO Karbon Filtre: Diğer adıyla aktif karbon adı verilen bu filtre suyun içeriğinde çözünmüş halde bulunan kireci filtreler. Normal şartlarda mineralli sularda da kireç bulunur. Fakat suyun içerindeki kireç oranının artması yarardan çok zarar getirir. Özellikle çok kireçli sular ısıtıldığı zaman içerisinde bakteri üremesi için uygun ortam oluşur. Özellikle kireç oranı fazla sularla çay demletilmesi önerilmez. Kireçli sular sadece insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratmaz aynı oranda çaydanlık ve bardak gibi eşyaların üzerinde de korozyonlara neden olur. Bu nedenle su arıtma cihazları ile elde edilen sulardan gönül rahatlığı ile damak tadınıza uyacak çay demleyebilirsiniz.
 3. ST-33 Karbon Filtre: Bu filtrenin diğer adı GAC Karbondur. Bu filre ile suyunuzu klordan temizleyebilirsiniz. Klor genellikle şehir şebeke sularının içerisinde organik kirleticilerin arıtılması için kullanılır. Kullanım amacı sağlık gibi dursada, kullanımının temelinde ekonomik nedenler vardır. Klor diğer alternatiflerine göre ucuz bir seçenek olduğu için çok eski yıllardan beri tercih edilmektedir. Fakat insan sağlığı açısından olumsuz yan etkilere sahiptir. Klor suda trihalometan gibi oluşumların ortaya çıkmasına neden olur. Trihalometan insan sağlığı açısından oldukça zararlı bir unsurdur.
 4. Membran Filtre: Membran teknolojisi ilk olarak Nasa tarafından geliştirilmiştir. Membran filtre çok küçük hücrelerden oluşan bir sarmal zardan oluşan filtredir. Mikron düzeyindeki ince zarları sadece su molekülleri ve bazı minerallerin filtreden geçmesine izin verirken, geri kalan tüm kirleticileri sudan arındırıp atık su kanalları vasıtasıyla kanalizasyona iletir. Bu filtre sistemimizin ana bileşenidir. Aslında Reverse Osmosis su arıtma cihazları Membran teknolojisi üzerine kuruludur.

Neden Delicate Su Arıtma Cihazı Almalısınız?

delicate-su-aritma-cihazi-servis

Delicate Su Arıtma Cihazı Servisleri

Delicate su arıtma cihazı almanız için en önemli nedeni:

 • Türkiye geneli aktif servis sağlayıcıları
 • 2 yıl tam garanti kapsamı
 • 10 yıl yedek parça garantisi
 • Patentli tasarımı
 • Diğer markalara nazaran kaliteli sac paneli
 • Kolay filtre değişimine olanak veren tasarımı
 • Rahat filtre değişimine olanak sağlayan ön paneli
 • SGS tarafından sertifikalı filtre testi
 • Her türlü tezgah altına uygun yapısı
 • Kaliteli malzeme

Delicate su arıtma cihazı, diğer markalar gibi Çin’den ithal edilip Türkiye’de montajı yapılan bir arıtma cihazı değildir. Ürünü incelediğiniz zaman kalitesine kendiniz hak vereceksiniz.

Delicate Su Arıtma Cihazı Servisleri

Su arıtma cihazımız 2 yıl tam kapsamlı garantilidir. Ayrıca filtre dahil tüm yedek parçalarına, KDK Su arıtma sistemleri güvencesi altında ekonomik fiyatlarla erişebilirsiniz. Delicate su arıtma cihazı servisleri ve ürün hakkında daha geniş bilgi için 0544 542 4 542 nolu müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.