su arıtma cihazı servisi

Su Arıtma Cihazı Montajı

su-aritma-cihazi-montaji

Su arıtma cihazı montajı basit bir işlem gibi gözüksede aslında bir ustalık işidir. Çünkü arıtma cihazları montajında birbirine eklenmesi gereken birçok parça vardır. Bu parçaların yanlış bir sıra ile bağlanması cihazınızın sağlıklı çalışmamasına ve hatta su kaçırmasına neden olabilir.

Su Arıtma Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazı montajı esnasında önemsenmesi gereken maddeler şunlardır:

  • Tüm filtrelerin uygun sıra ile takılması gereklidir. Bu su arıtma cihazının nitelikli çalışması için gereklidir. Bazı tüketiciler veya uzman olmayan ustalar bazen su arıtma cihazı montajı esnasında filtrelerin yerini yanlış takabiliyorlar. Örneğin bir arıtma cihazında ilk filtre sediment filtredir. Bu şebeke suyunun süzüldüğü ilk filtredir. Fakat bunun yerine yanlışlıkla membran filtreyi takarsanız arıtma cihazınız sağlıklı çalışmaz.
  • Filtre kelepçeleri iyi oturtulmalı ve gerekliyse bir vida ile sağlamlılığı garanti edilmelidir. Bazı ev hanımları arıtma cihazı kutusunun altını temizlemek için yerini değiştirmektedir. Bu esnada eğer filtre kelepçeler iyi oturmamışsa filtreler yerinden çıkabilir.
  • Arıtma cihazı tank basıncı kontrol edilmelidir. Eğer basıncı düşükse ilave hava basılmalıdır.
  • Su arıtma cihazı musluğu için tezgahın üstü dikkatli bir şekilde delinmelidir. Bu aslında su arıtma cihazı montajı için en ustalık gerektiren iştir. Çünkü işin ehli olmayan kişiler montaj sırasında en çok tezgah çatlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle işin uzmanı ustalarımız montaj için tezgahınızın cinsine göre uygun delme aletleri kullanmaktadır. Eğer isterseniz Gpd arıtma batarya kullanarak tezgahınızın delinmesinden kurtulabilirsiniz.
  • Montaj işlemi bittikten sonraki ilk bir kaç günde arıtma cihazının su kaçırmadığına emin olmak için bir iki defa kontrol etmekte fayda var. Fakat bu işlemi bir uzmana yaptırdıysanız gönülünüz rahat olabilir.

Su Arıtma Cihazı Montajı İçin Bizi Tercih Edin

Daha önce de söylediğimiz gibi su arıtma cihazı montajı son derece dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Çünkü en ufak bir hatanızda tezgahınızı çatlatabilir ve kullanılmaz hale getirebilirsiniz. KDK su arıtma cihazı montajı için İstanbul’un her bölgesinden bize ulaşabilirsiniz. Servis talebi için yukarıdaki sekmede talep formunu doldurabilir veya 0544 542 4 542 nolu telefon hattımızı arayabilirsiniz.