Su arıtma cihazları genel

Su arıtma cihazı nasıl çalışır

Su arıtma cihazı nasıl çalışır

Birçok ev tipi su arıtma cihazlarının çalışma prensibi aynıdır. Cihazlarda genel olarak şu filtreler bulunur:

Şimdi su arıtma cihazı nasıl çalışır sorusunu açıklayalım:

  1. Şebeke suyundan gelen su ilk olarak 5 mikron sediment filtreden geçer. Bu filtre suyun içindeki tortu, kir veya büyük partikülleri temizler. Bu filtre grubunun kabı şeffaf ise şebeke suyunun ne kadar kirli olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
  2. Sedimentten geçen su Aktif karbon filtreye gelir. Aktif karbonun görevi suyun içerisindeki kloru ve varsa kokuyu temizler.
  3.  karbon filtreden gelen su 1 mikron sediment filtreye ulaşır. Bu filtre suyun içerisindeki bazı bakterileri ve boyutu 1 mikrondan büyük partikülleri temizler. Burada su iyice berraklaşır.
  4. 3 filtreden geçen suyun içerisinde hala bazı bakteriler ve erimiş kimyasallar bulunmaktadır. 4. aşamada su membran filtreye ulaşır. Bu filtre yarı geçirgen zara sahiptir ve en az 2,5 atmosfer basıncıyla çalışır. Bu zardan gelen suyun ancak 1/3 geçebilir. Bu zarlardan sadece su molekülleri ile bazı alyon ve katyonlardır. Membrandan çıkan su gerçek sağlıklı içilebilir sudur.
  5. Membrandan süzülen su arıtma tankına gelir ve burada depolanır.
  6. Tankta bulunan su çeşmeye ulaşırken son bir filtreden geçer. Bu post karbon veya diğer adıyla tatlandırıcı filtredir. Tatlandırıcı filtreler genellikle hindistan cevizinden elde edilen tamamen doğal maddelerden oluşur.
  7. Tüm bu aşamalara ek olarak bazı arıtma cihazlarında alkali, mineral veya detox filtrelerde bulunur.

su arıtma cihazı nasıl çalışır ve diğer merak ettiğiniz sorular için

4,5 veya 6 aşamalı 2 yıl garantili su arıtma cihazlarımızla ilgili sipariş vermek veya bilgi almak için 0544 542 4 542 nolu müşteri hizmetleri numaramıza ulaşabilirsiniz. Su arıtma cihazlarıyla ilgili sitemizin su arıtma cihazları genel kısmından bilgiler alabilirsiniz.

Yorum yap