Su Filtreleri

Sediment Filtre Nedir

sediment filtre
Sediment Filtre

Sediment Filtre

Reverse Osmosis su arıtma cihazları filtre sistemindeki ilk filtre sediment filtredir. Sediment filtre su arıtma cihazına gelen suyun ilk temizlendiği aşamayı oluşturur. Sediment filtrenin görevi hayati önem taşır. Sediment filtre suyun içindeki katı maddelerin su arıtma cihazındaki diğer filtrelere ulaşmasına engel olur. Sediment filtreler sıkıştırılmış kağıttan üretilmiş filtrelerdir. Sediment filtrelerin geçirgenlik oranı mikron denen ölçü birimiyle değerlendirilir. Sediment Filtreler 1, 5, 10, 20 ve 50 mikron değerlerine sahip olması açısından farklılık gösterir. Sediment filtreler, filtrasyon sisteminde birinci sırada ise 5 mikron ölçeğine sahiptir. Fakat filtrasyon sisteminde üçüncü filtre olarak kullanılacaksa 1 mikron ölçüsündedir.

Sediment filtrelerin asıl görevi membran filtrenin sağlıklı çalışması için tortuları, çamuru ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle membran filtreler uzun zaman sağlıklı ve kaliteli çalışabilir.

Sediment filtreler markasına ve kullanım sıklığına göre değişim zamanı açısından farklılık göstermektedir. Bu bağlamda 6 ay ile 2 yıl arasında değiştirilmesi gerekmektedir. Piyasada kullanılan birçok farklı markada mevcuttur; omnipure sediment, bms su arıtma cihazlarının kullandıkları sedimentler, kent sediment vs.

Sediment Filtre Yapımı:

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

Yorum yap