Su Filtreleri

Duş Filtresi

Duş filtresi

dus-filtresiÇeşme sularının içindeki klor ve diğer tortu maddeleri cildi kurutmakla beraber, cilt üzerindeki stres etkisini arttırmaktadır. Peki Bu etkileri minimuma indirmenin bir yolu var mıdır? Bu soruya içtenlikle evet diyebiliriz. Duş filtresi kullananlar ne demek istediğimizi anlıyorlar.

Şebeke sularının dezenfekte edilmesi için kullanılan klorun insan sağlığı üzerinde yaptığı olumsuz etki hakkında insanlar bilinçlenmiş durumdadırlar. Bu bilinçlenme insanları su arıtma cihazlarına yönlendirmiştir. Fakat klorun sağlığa zararları sadece ağız yolu tüketimle meydana gelmemektedir. İnsanlar duş alırken dahi klorun olumsuz etkilerine maruz kalmaktadırlar.
Duş esnasında klorun olumsuz etkilerinden korunmanın en pratik yolu filtreli duş başlığı kullanmaktır. Arıtmalı duş başlığı kullanmanın bir çok farklı nedeni vardır. Bunlar:

  • Banyo ortamının nemli ve sıcak olması nedeniyle insanlar duş alırken çok daha fazla klorun zararlı etkilerine maruz kalmaktadır. Bu oran klorun içilmesinden meydana gelen durumdan daha fazladır.
  • Duş esnasında cilt üzerinde bulunan madde giriş çıkışı için görev yapan cilt gözenekleri sıcağın ve nemin etkisiyle daha fazla klorun emilimini yapar.
  • Cilt tarafından emilimi yapılan bu maddeler ciltte tahrişe neden olur ve yer yer kızarıklıklar meydana gelir
  • Kimyasal maddeler sudan daha düşük bir sıcaklıkta buharlaşmaktadır. Bu da duş ortamının da bireylerin daha fazla kimyasal maddelere maruz kalmasına neden olmaktadır.
  • Buharda bulunan bu kimyasallar solunum yoluyla daha kısa bir sürede dolaşım sistemine girmektedir.

Filtrelenmiş bir su ile duş almanın cilde faydası çoktur. Özellikle cildin erken yaşlanmasına neden olan kimyasalları dezenfekte eder.

Saçların daha yumuşak olmasına ve cildin yeterince arındırılmasına fayda sağlayan duş filtreleri son yıllarda giderek talep edilen bir ürün haline gelmektedir.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

Yorum yap