Su arıtma cihazları genel

Suyu Arıtma Aşamaları

suyu arıtma aşamaları

suyu-aritma-asamalariBazı kişiler şebeke sularına güvenmedikleri için damacana su tüketimine yönelmektedirler. Bu kişilere göre, şebeke suları yeterince temiz olmadığı için, evsel su arıtma cihazları ile arıtılsa dahi içilebilecek kaliteye gelememektedir. Peki gerçekte öyle midir?

Günümüzde şebeke suları birçok farklı sterilizasyon işleminden geçtikten sonra evlere ulaşmaktadır. Bu işlemler son teknolojik gelişmeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu işlemler tabloda görüldüğü gibidir:

icme-suyu-aritmaTabloda da görüldüğü gibi ham bir suyun şebeke hattına iletilmesi esnasında bir çok farklı işleme tabi tutulmaktadır. Bu işlemler sayesinde çeşme suları ev tipi reverse osmosis tipi su arıtma cihazlarının da sayesinde içilebilecek bir kıvama gelmektedir.

Şebeke suları her ne kadar arıtılsa dahi arıtılma işlemi sırasında içerisine katılan klor ve diğer kimyasal maddeler nedeniyle kalitesi düşmektedir ve doğrudan içim için bazı sıkıntılar doğurmaktadır. Bu sıkıntılardan kurtulmak için en basit yol reverse osmosis tarzı bir su arıtma cihazına sahip olmaktır.

Şebeke suları nasıl arıtılır sorusunun cevabı için videomuzu izleyebilirsiniz:

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

Yorum yap