Su arıtma cihazları genel

su arıtma cihazlarının faydaları

Su arıtma cihazlarının yararları

Su insan sağlığı açısından vazgeçilmez hayati bir unsurdur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte sağlıklı bir birey için günde tüketilmesi gereken su miktarı 8-9 bardak civarındadır. Fakat bu oran mevsime ve kişinin bireysel ihtiyacına göre değişmektedir. Yaklaşık olarak bir kişi, kilosunun %3’ü civarı günlük su tüketmelidir. Asıl sorunda burada yatmaktadır. Şehirleşmenin bu kadar hızlı ve çarpık geliştiği günümüzde bireyler sağlıklarını korumak için temiz su kaynaklarına nasıl ulaşacaklar? Bu soruya üç farklı cevap üretebiliriz. Bunlar:

  1. Sağlıklı su tüketimi için tercih edilmesi gereken tercih doğal su kaynakları olmalıdır. Bu kaynaklar bireyin hem su ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılar hem de kişinin alması gereken günlük mineral takviyesini destekler. Köy veya kırsal yerleşim yerlerinde kaynak sularına ulaşmak çok kolaydır. Fakat nüfus yüzbinler hatta milyonlara ulaşan bir şehirde doğal su kaynağına ulaşmak imkansızdır. Çarpık kanalizasyon sistemleri veya toprağa karışan kimyasal atıklar nedeniyle kentlerde yer altı su kaynakları kirlenmiştir. Hatta kirlilik öyle boyutlara ulaşmışki günümüzde kırsal kesimlerde yeraltı sularında bile kirliliğe rastlanılmaktadır.
  2. Sağlıklı su tüketimi için ikinci tercih damacana sularıdır. Fakat damacana sularındaki tehlike bize bu seçeneğin de sağlıklı olmadığını göstermektedir. Damacana sularında temelde üç ana tehlike vardır. Bunlardan ilki gerekli hijyenik temizliğin aksatıldığı damacana sularının pompalarıdır. Bu kısımda bakteri üremesi çok kolaydır. Damacana kullanıcıları özellikle buradaki hijyenik temizliğe önem vermemektedirler. İkinci tehlike damacana plastiklerinden kaynaklanan kimyasal kirliliktir. Bazı damacanalar üretimden tüketiciye ulaşana kadar sağlıksız koşullarda bekletilmektedir. Güneş altında uzun süre kalan damacana suyunda kimyasal kirliliğin oluşma ihtimali çok yüksektir. Üçüncü tehlike üretim sırasında bulaşabilen kirlilik. Kaçak ve sahte damacana dolum oranın %60’lara vardığı bildirilmektedir. Bu kaçak dolum tesislerinde hijyenik şartların olduğunu düşünmek aşırı iyimserliktir. Bu tehlikelerin yanında damacanaların maliyetli bir tüketim kaynağı olduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor.
  3. Son olarak şehirleşmenin çok yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere yurdun her tarafında doğal, sağlıklı ve ucuz içme suyu için en makul karar su arıtma cihazlarıdır. Su arıtma cihazları çalışma prensipleri  incelendiği zaman arıtma sularına karşı ön yargılar ortadan kalkacaktır. Bugün şehirlerin şebeke suları çok yoğun temizlenmektedir. Fakat bu sular içme suyundan ziyade evlerin günlük tüketimleri için idealdir. Bu suların sağlıklı ve içim kalitesini alabilmesi için mutlaka arıtma cihazlarında filtrelenmelidir. Arıtma cihazları şebeke sularının içim kalitesini yükselten en önemli buluşlardan biridir. Su arıtma cihazlarının faydaları için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

su arıtma cihazlarının faydaları ve nasıl çalıştığını görelim:

2 yıl garantili ve Amerikan filtreli su arıtma cihazlarımız ile ilgili bilgi almak için lütfen 0544 542 4 542 nolu telefon hattımızı arayınız.

Yorum yap