Su ve Sağlık

Su Filtreleri Sağlıklımı

Su arıtma cihazlarında atık su miktarı
Su Filtreleri Sağlıklımı

Su Filtreleri Sağlıklımı

İçme suyu ile ilgili hala devam eden birçok tartışma var. Bu tartışmalar ve soru işaretleri insanları su arıtma cihazlarına yöneltiyor.

O HALDE ARITILAN SULAR NE KADAR SAĞLIKLI?

Damacana sular hakkında çıkan birçok olumsuz haberlerden sonra insanlar bu sulara daha temkinli yaklaşıyor. Bunun neticesinde insanlar şebeke suyuna yönelmeye başladı. Bu nedenlerden dolayı su arıtma cihazlarına yönelik artan bir talep var. Zamanında filtreleri değiştirilen su arıtma cihazlarının sağlığa zararı olmadı bilinmektedir. Kaliteli filtre kullanımı sizin sağlığınızı korumanızda elzemdir. Su arıtma cihazlarının hijyenine çok önem vermelisiniz.
Bir çok şehirde şebeke sularının bir zararı olmadığı hakkında bir kanı var. Hatta bu kanıdan dolayı çeşme suları evde hiçbir arıtma işlemine tabi olmadan kullanılmaktadır. Fakat burada sağlık için büyük riskler taşıyan birçok maddeyi doğrudan vücudumuza aldığımız için yaşayabileceğimiz sağlık sorunları var.
Şebeke suları içinde dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanılan klor maddesi kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Şehir suları arıtılırken içine atılan klor hayatımızın suyla teması olan her anında yer teşkil ediyor. 19. yüzyılın başından beri klor şebeke sularını mikroplardan temizlemek için kullanılıyor. Fakat klorun şebeke sularında kullanılmasının nedeni tamamen ekonomik olarak ucuz olmasından kaynaklanıyor. Yani klor kullanımı sağlığa dair hassasiyetlerden dolayı değildir. Uzun dönemde klorun insan sağlığı açısından taşıyabileceği riskler gözardı edilmektedir. Teknolojik gelişmelere rağmen klor hala şebeke sularını temizlemekte kullanılıyor.

Klorlu su içenlerin içmeyenlere oranla daha yüksek oranda(%93) kansere yakalanma riski taşıdığı deneylerle ortaya konmuştur.

Dolayısı ile damacana su kullanımı hakkında ortaya çıkan hassasiyetin arıtılmadan içilen şebeke suları hakkında da ortaya çıkması gerekmektedir. Türkiyenin birçok şehrinde çeşme suları arıtılmadan tüketilmektedir. Bu konu hakkında daha hassas olmak gerekiyor.

Şebeke Suları Nasıl Arıtılır

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

 

 

Yorum yap