Su ve Sağlık

Su İçmek Zayıflatırmı

Su zayıflatır mı

su-icemk-zayiflatirmi 2Su içmek, sağlıklı bir bedene sahip olmak için  en temel kurallardan biridir. Ancak su içmeyen bir toplum olduğumuz da malum bir gerçektir. Çoğu kişi gün içerisinde su yerine çay, kahve, meyve suyu gibi hem kafein hem de şeker oranı çok yüksek içecekler tüketmekte ve bu durumun faydalı olduğunu düşünmektedir. Halbuki durum böyle değildir. Aksine bu tür içecekleri tüketmek hem kilo almanızı neden olur hem de vücuttan daha fazla sıvının dışarı atılmasına ve vücudun susuz kalmasına neden olmaktadır. Bu tarz içecekler suyun tek başına yaptığı hiç bir işlemi yapamamaktadır.

Suyun bir çok faydası vardır. En çok bilinen faydaları arasında zayıflatmaya olan etkisidir. Günlük kalori miktarını kontrol altında tutarak ve 2 litre su tüketerek hızla kilo verebilirsiniz. Su içmek tokluk hissi vermektedir. Bu nedenle bol su içtiğinizde daha az yemek yersiniz. Özellikle yemeklerden 10-15 dakika önce içilen bir bardak su daha az yemenize sebep olacaktır. Ayrıca yemek esnasında su içmek de daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacak ve iki öğün arasında atıştırmalarınızı azaltacaktır. Özellikle soğuk içilen  suyun metabolizmayı hızlandırma üzerindeki etkisi daha fazladır. Böyle bir durumda insan bedeni suyun sıcaklığını kendi sıcaklığıyla eşitleyebilmek için daha fazla güç sarf eder ve böylece kalori harcamış olur. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırarak kabızlık gibi şikayetlerin ortadan kalkmasını sağlar.

Sağlığımız için bu denli önemli olan suyu ihmal etmemeli ve su içmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Bu nedenle günde 8-10 bardak kadar su içmek bizim için faydalı olacaktır.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

 

Yorum yap