Su arıtma cihazları genel

Su Arıtma Cihaz Çeşitleri

Su arıtma cihazı çeşitleri

su-aritma-cihazı-cesitleriŞebeke sularının taşıdığı koku ve tortular nedeniyle su arıtma cihazları artık mutfaklarımızda önemli bir yer teşkil ediyor. Ayrıca damacana sularındaki tehlikelerde su arıtma cihazlarının hiçde azımsanmayacak bir değeri olduğunu vurguluyor. Tüm bu nedenler akıllara bir soru getiriyor; hangi su arıtma cihazını almalıyım?Piyasada temelde 2 tür arıtma cihazları vardır; tezgah üstü ve tezgah altı. Mutfağınızın ve özellikle tezgah üstü veya altının hacmi, tüketim miktarı, ergonomi gibi nedenler bu seçimi yaparken etkin olan unsurlardır.

Tezgah üstü su arıtma seçemi genellikle tezgah altında yer olmamasından kaynaklanmaktadır. Tezgah üstü su arıtmalarda dikkat edilmesi gereken şey, su arıtma cihazının dolduktan sonra kapatılması gerektiğidir. Çünkü dolan su arıtma cihazı su taşırmaya ve mutfağınızın su almasına neden olacaktır. Ayrıca tezgah üstü sistemlerde filtre sayısını artırmanız pek mümkün gözükmemektedir. Su arıtma cihazınızın kasasının sığdığı kadar filtre takabilirsiniz.

Tezgah altı sistemlerde 2 tür cihaz modeli vardır; kasalı ve kasasız. İki sistemin temelde hiçbir farkı yoktur. Seçim tamamen ergonomik ve estetik kaygılardan kaynaklanmaktadır. Eğer görselliğe önem vermiyorsanız kasasız sitemleri önermekteyiz. Çünkü kasasız su arıtma cihazları çok yer kaplamadığından dolayı tezgah altınızda diğer eşyalarınız için yer açacaktır.

Su arıtma cihazınızı alırken evinizdeki şebeke suyunun basıncı önemlidir. Eğer musluk suyunuzdan gelen su basınçlı değilse su arıtma cihazınız görevini yerine getiremeyecektir. Bu yüzde eğer şebeke suyunuzun basıncı az ise kesinlikle pompalı su arıtma cihazı sistemlerini tercih etmelisiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemizde bulunan müşteri hizmetleri numarasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Reverse osmosis (ters ozmoz) cihazlarının nasıl çalıştığını görelim:

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTINDAN VEYA 0544 542 4 542 NOLU TEKNİK SERVİSİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

fundraising

Yorum yap